torsdag den 21. august 2014

21.08.

Vôtsin kaardi järge ette Mitte linnaosa kunstigaleriid.
Enne galeriide tänavale jôudmist sattusin mööduma Uuest Juudi Sünagoogist. Astusin sisse.
Jeerum. Maja ees oli turvatsoon patrullivate politseinikega. See läbitud, pidi ootama mingi ukse taga, mis automaatselt avanes, kui minu kord oli sisse minna. Kadalipp jätkus. Edasine tee viis metalliotsijast läbi nagu lennujaamas - kott valgustati läbi. Ise läksin läbi värava. Piiksusin küll, aga keegi mind siiski pôhjalikumalt läbi otsima ei hakanud.
Ostsin pileti vissis näoga juudiproua väljanägemisega daami käest. Aga väljapanekule mind siiski veel ei lastud. Pôhjus selles, et ainult saksa keelt rääkivad mornid mehed arvasid, et mu üleôlakott on liiga suur ja seetôttu tuleb see garderoobi jätta. Koti hoiule jätmine maksis muide 50 senti (juudid:-)).
Vaatasin ja uurisin. Kôige kôrgemal oleks olnud vôimalik kuplini välja minna ja linna panoraami imetleda. See omakorda maksis veel 2 eurot (juudid:-)). Kuna minult oli kott ära vôetud ja rahakott oli koti sees, siis môtlesin, et ah-minge-te-kah… teadagi kuhu. Kindlustusest välja pääsemiseks tuli läbida 2 ust. Kummagi ukse avamiseks oli eraldi nupp. Huh.
Käisin mööda Auguststrasset, pôikasin sisse ka Sofie- ja Gipsstrassele. Palju galeriisid ja galeriikesi… Kahjuks midagi meeletult vaimstavat silma ei hakanud.
Pärast sôitsin veel Salvador Dali muuseumisse. Joonistused. Graafika. Pisiskulptuurid.
Päeva kunstielamust täna ei tulnud.

Ingen kommentarer: