tirsdag den 13. november 2007

GOD IS TOO BIG TO FIT INSIDE ONE RELIGION

Jälle üks ilus päev!
Hommikul ärkasin selle peale üles, et kardinapilu vahelt paistis midagi väga eredat. Esimese raksuga ei saanudki aru, misasi see on ja kus ma olen. Pikapeale koitis. Hommik Bangkokis Grand China Princesse hotellis. Klea ja Ivan veel magasid. Piilusin tasakesi pruunide paksude kardinate vahelt välja - päike töusis läbi suurlinna sudu.
Magasin edasi. 10.45 ärkasime Ivani siblimise peale üles:-)
Läksime linna peale köndima. Varem olin arvanud, et ei suuda taluda inimesi "täispakitud" tänavaid ega pidevat kära, müra, lärmi...aga nautisin atmosfääri täiega!Köndisime jälle läbi Chinatowni kitsaste tänavate, mis olid kahelt poolt (max meetrise vahega) müügilette täis pikitud. Mida köike (eavajalikku) oleks olnud vöimalik osta! Pärleid, kaisukarusid, köikvöimalikku söögipoolist. kangaid, muusikat, mobiiltelefone jne jne. Mingi hasart tekkis inimeste vahelt läbi pugemisel - nagu läbiks takistusriba:-) Ivan köige ees kimamas. mina tema järel sammu pidamas, kott köhu peal (igaks juhuks), aeg-ajalt selja taha minu kannul köndivale Kleale emalikke pilke heitmas:-) Aeg-ajalt törtsutas rahva vahelt läbi möni motikaga tegelane. Ei saagi aru, kuidas see vöimalik oli, et kuidas ta mahtus.
Löpuks me ei teadnud enam, kus oleme. Astusime sisse üht pisikesse india söögikohta, kus 2 meest kätega sööki näost sisse ajasid. Üks turbaniga, teine ilma. Laual oli plastmasskarp alumiiniumist lusikatega, mis ei näinud just köige puhtamad välja. Meenutasid veneaegseid koolisöökla söögiriistu, ainult et krussi polnud keeratud. Olin suht skeptiline seal söömise suhtes (köik need hoiatused, et ei tasu tänavatelt sööki osta, köht läheb korrast ära...), aga tellisime ikka natuke köögivilju ja tapathit. Maitses hästi:-) Körvallaual oli must nöudelapp ja keegi oli kurgikoorimise mingil pöhjusel kaua aega tagasi pooleli jätnud.
Naaberlauas istus pilusilmne mees, kelle punase t-särgi seljal ilutses kiri: GOD IS TOO BIG TO FIT IN ONE RELIGION.
Vötsime takso Grand Paladsì juurde. Oi, aga seda ma ei suuda kirjeldada. Tegin meeletult fotosid (jaapanlased jäid kaugele selja taha) ja siis - aku sai tühjaks:-(
Eile nägime ju meie Kleaga esimest korda elus pesuehtsat budistlikku templit. Aga Grand Paladsì kompleks oli sellega vörreldes... pole sönu. Ja näha oli, et see pole lihtsalt turimimagnet nagu paljud vanaaegsed ilusad ehitised vöi varemed, vaid see oli ELUS, see elas ja hingas kohaliku ühiskonna rütmis.
Tagasi hotelli söitsime paadiga, mis on siinkandis liinibussi eest kindlate peatustega. Paat oli kubinal rahvast täis.
Selle paari päevaga on ölgadest kadunud pinged, ilmselt sooja töttu. On soe ja lämbe. Vastupidiselt Euroopale minnakse siis toast külma öhu käest öue sooja leitsakusse.
Käisime Kleaga hotelli katusel, 23 korrusel asuvas väikeses basseinikeses sulistamas. Väljas oli hämar, suurlinna tuled olid süttinud.

Af KLEA:

Idag stod vi op, børstede tænde, tog tøj på og gik ud ligesom igår. Vi gik ind i et indisk sted og fik cola og tapathi.
Vi tog en taxa hen til et sted, hvor vi så et palads og et tempel, så sejlede vi hjem med en båd, hvor der var rigtig mange mennesker.
Da vi gik hjem hen til hotellet, så vi nogle meget små mennesker og en mand uden hænder.
Så tog vi badetøj på og svømmede i en svømmingpool, der var oppe på taget af hotellet.
Så gik vi op og så skrev jeg det her.

Af KÜLLI:
Da vi sad i et indisk spisested, sad der en mand bag ved Ivan. På hans t-shirt var skrevet de vise ord: GOD IS TOO BIG TO FIT IN ONE RELIGION.

1 kommentar:

Linda sagde ...

Hej alle 3....

dejligt at kunne "se" jer selv om I er langt hjemmefra...:)

håber I har det godt og nyder det hele..

Her går alt fint, Bitten´s hest kom igår torsdag, mega smuk krikke :)

vejret har været rimelig godt flere dage så det er blevet udnyttet til at ride i.. nå ja, vi har også fået den første sne!! :)
Og det er hunde koldt:)

pas nu godt på jer selv og hinanden, glæder mig til at hære mere fra jer :)

knus fra Linda...