mandag den 20. oktober 2014

15.10.2014.

Traditsiooniks saanud hommikune ujumine jäi seekord vahele.
Hakkasime kohe sôitma. Lôuna poole, et saarele ring peale teha.
Esimene peatus - Gennadi beach. Peaaegu inimtühi rand. Mônusad ümmargused soojad kivid, mahe vesi. Vedelesime mônda aega.
Katavia. Mägikülake. Külla sisse sôites vôistlesid kaks söögikohta (tavernit) omavahel päris intensiivselt.
Otse ees vehkis kätega üks punase t-särgiga ja ôlgkübaraga pisikest kasvu väle mees. Näitas ilmekalt, kuhu tema arvates tuleks parkida.
Vasakult lonkas lähemale üks vana kitlisse riietatud hallipäine tädike, menüükaart käes. Kuidagi hale hakkas sellest tädikesest. Läksime nende juurde. Aga poleks vist pidanud minema. Aktiivse väleda naabri kôrvalt neile vist eriti tihti kliente ei sattunud. Menüükaardid olid tolmused ja kleepuvad. Kôik nägi väga räämas välja. Vets oli… lihtsalt kole, missugune üks vets vôib olla…
Tahtsin proovida ühte kreeka rooga, mil nimeks stifado. Turismiraamatust lugesin, et see pidi olema raguu sibualte, looma- ja kitseliha ning kaheksajalaga. Sibulad ja loomaliha olid täitsa olemas, kaheksajalga ega kitse küll mitte. Aga maitses ikkagi täitsa hästi. Kui ainult köögis toimetav tädi ei oleks söögitegemise kôrvalt vahepeal ka oma vetsu kasimas käinud, Ajaxi pudel näpus…
Järgmine peatus. Prassonissi. Lohesurfarite paradiis.
Edasi sôitsime mööda läanekallast. Türkiissinine lainetus…
Siana. Siana on tuntud selle poolest, et seal tehakse mett ja napsi. Kogu mägikülake lôhnas mee järele! Ostsime tüümiani ja piinia mett. Minu meelest need jäävadki vedelaks, ei kristalliseeru. Müüdi kohalikke mee- ja oliiviôlitooteid.
Sianas olí väike armas maaliline kirikuke. See oli esimene kirik, kuhu saime sisse ka minna. Bütsants! Kirikutega on üldse selline lugu, et kui saarel ringi sôita, siis näeb ikka üsna tihti üsna räämas kohti, aga kirikud ja mäetippudesse ehitatud väikesed valged kabelid on ALATI ideaalses korras ja rohkemgi veel.
Mägiteed. Mägiteed. Mägiteed. Ee - sattusime ka kruusateele...
Emponas. Seal tehakse veini, niisiis veinikülake.
Peatumata läbi Apollona, Platania, Eleossa, Archipoli, Kolympia Falirakisse tagasi.
Oleme nüüd näinud suurt osa saarekesest.
Ôhtul istusime hotellei fuajees ja üritasime internetti saada. Väga raske ülesanne!

Ingen kommentarer: