onsdag den 22. oktober 2014

17.10.2014

Kôigepealt muidugi jälle hommikune ujumine:-)
Otsustasime minna kahte kloostrit vaatama.
Esimesena leidsime üles mungakloostri Tharri ja jalutasime seal ringi. Rhodose-raamatu andmetel elavat seal hetkel 3 munka - üks Kuubalt, üks Kanadast ja üks Rumeeniast ja kuulujutud rääkivat, et neil olevat väga raske üksmeelele jôuda, et mida küll ôhtusöögiks süüa.
Kohale jôudes istus kloostruôuel tôesti 3 mungarüüs meest… Aias ja hoovis toimetasid ilmalikud inimesed.
Uudishimu oli suur. Küsisin kloostripoekest valvavalt mungalt, et kui palju neid seal hetkel elamas on. Viis. Tema ise oli USA-st, Virginia osariigist. Jube pônev oli temaga vestelda.
Pika pusimise peale ônnestus mägedest üles leida ka nunnaklooster. Lahke nunn pakkus mônusat külma värskeltpressitud apelsinimahla.
Muidu sama pilt - nunnad istuvad kloostriôues ja töölised hoiavad aia ja teerajad jne korras.
Tohtisime sisse minna ka kloostrikirikusse. Kreeklased olid parajasti ametis ikooni juurest ikooni juurde liikudes risti ette löömisega ja ikoonida suudlemisega.
Sôitsime mägedast alla randa. Vedelesome. Sôime samas lähedal helesinises koloriidis tavernis lôunat. Kui kreekaliku siniselembuse peale môelda, siis kohapeal olles saab sellest väga hästi aru - lihtsalt et nende loodus ongi selline. Helesinine meri, tumesinine meri, türkiissinine meri, kauged sinakad mäenôlvad. Venelased on ilmselt Bütsantsi kiriku pärandina vôtnud üle ka helesinesed aknad-uksed, kuigi loodus on teistsugune…?
Ôhtul, juba pimedas, käisime Rodose linnas. Ilus salapärane, lausa viirastuslik vanalinn ja tuledesäras uuem linnaosa.

Ingen kommentarer: