tirsdag den 12. januar 2010

31.12.2009/01.01.2010

Öösel hakkas külm ja oli palavikutunne. Hommikul zombi olla. Jalg paistes, aga mitte enam nii hullusti kui eile. Kui tabletid ära vôtsin, hakkas parem.
Magasin päeval, et ôhtuks natuke värskem olla.
Ôhtul hotelli restoranis aastalôpuôhtusöök. Ilus oli vaadata välja basseini ümber kaetud laudu ja ilusaid piduriides inimesi.
Täiskuu oli taevas.
Luksuslik pidulaud mereandidega, aga peaaegu ilma maitseaineteta valmistatud (vist ainult sool ja pipar) ning seetôttu pisut igav.
Minu jaoks oli natuke liiga palju inimesi. Piinlik oli vaadata, kuidas ilusates piduriietes inimesed toidulaudae juures tunglesid ja rüselesid - nagu poleks mitte kunagi varem süüa saanud. Kes oli laadinud taldrikule suure kuhja mingeid vähilisi, kelle taldrikut ehtis TERVE PART jne.
Söögid söödud, istusime oma toas ja vaatasime prantsusekeelset kanalit (ainuke kanal, mida näeme), kuni südaöö hakkas lähenema. Siis läksime välja. Vaatasime ilutulestikku, natuke hotelli meelelahutusprogrammi.
Kôndisime rannapromenaadi mööda edasi, kuulasime neegritrumme. Seisime rannaliival, lained mühisesid. Valge oli - täiskuu ju.
Ja siis karjus rahvamass: "30 sekundit veel... 10,9,8,7,6,5,4,3,2,1 - HAPPY NEW YEAR!!!!!!!!!!!"
Ilutulestik, lainemüha, täiskuu, neegritrummid, lôke rannal, energiline muusika - selle taustal lasin môttes lendu oma uusaastasoovid...

1.jaanuari hommikul käisid Klea ja Ivan ujumas. Mina olin natuke oma jala tôttu kammitsetud. Istusin, lugesin, môtisklesin.
Öhtul istusime Santa Maria linnaväljakul ja vaatasime, kuidas lapsed mängivad. Hästi palju lapsi mängis ja jooksis seal sel ôhtul. See väljak on nagu linnakese tuiksoon. Nii kui jahedamaks läheb, koguneb sinna igasugust rahvast, igasuguseid pônevaid tüüpe.
Ilmselt just 1. jaanuari puhul olid lapsed eriliselt üles löödud, oma parimates piduriietes. Ilusad, puhtad. Uhked soengud peas - peente punutud patsikestega, mille otsas rippumas erinevat värvi pärlid. Pisikesed 2-3-aastased tirtsud ringi leekimas kôrge kontsaga kôpskingakestega. Suuremad lapsed väiksemate eest hoolitsemas.
Igasuguseid pônevaid tüüpe. Kahju, et kaamerat kaasas ei olnud. Nägime muuhulgas Strippar Marco mustanahalist varianti:-)

Ingen kommentarer: